Yaş ve Arayaş Çekimleri

Bebeğiniz artık büyüyor. Hamilelikten doğuma kadar olan serüvende size en muazzam duyguları tattıran evladınız, yaşına giriyor. Geçmişse evlerde aile içinde kutlanan doğum günlerinin yerini artık yaş çekimleri aldı. Çocuklarına unutamayacağı anılar biriktirmek isteyen aileler ise bu trende ayak uyduruyor.

Yaş Çekimleri İle Çocuğunuza Unutulmaz Anılar Bırakın

Doğum günü herkes için önemlidir. O gün yaklaştıkça insanın içi kıpır kıpır olur, geri sayım yapar. Zaman su gibi akıp giderken, o günleri yad etmek için ise fotoğraflara bakılır. Özellikle 90 kuşağının Amerikan kesim saçları ile sandalyenin üzerine çıkmış ve masada duran pastadaki mumları üflerken fotoğrafları vardır. Tabi anneler pastanın yanına muhakkak poğaça, kısır falan da yapmıştır.

Ancak aileler artık doğum günü partilerini farklı mekanlarda kutlamak istiyor. Aile büyüklerinin, arkadaş gruplarının da davet edildiği doğum günü partileri daha renkli oluyor. Bu partilerin olmazsa olmazı ise konsept. Belirlenen konsept dahilinde doğum günü partisi icra edilirken, profesyonel fotoğrafçılar tarafından da bu an görüntüleniyor. Yapılan albümler ile çocuğa ileride hatırlayabileceği güzel bir anı bırakılmış oluyor. Bu en özel anlarla ilgili annelere fotoğraf desteği sunarken yaş çekimlerinde kusursuz çekimler yapıyor, çocuklara ileride hatırlayacak hoş anılar bırakmaya gayret ediyorum.

Yaş Çekimlerinde Konseptin Önemi

Sade masaların yerini artık daha süslü masalar aldı. Hatta doğum günü partileri düzenleyen organizasyon firmaları dahi var. Yaş çekimleri yapılırken firmalardan destek alan aileler çocuklarının ilgisi doğrultusunda bir konsept belirliyor. Bebek henüz 1 yaşına girerken tercihleri bilinmediğinden sadece cinsiyetine göre renk belirlenirken, ilerleyen yaşlarda çocuğun sevdiği çizgi film karakterine uygun konsept yapılıyor ve tabi fotoğrafçılar da renkli görüntüler yakalıyor.

Tabi bu çekimler sadece parti esnasında yapılmıyor. Ailelerin istekleri doğrultusunda çekimler stüdyo ortamında da yapılabiliyor. Yine aile ile ortaklaşa bir konsept belirleniyor ve bu konsept doğrultusunda minikler ile renkli kareler almaya özen gösteriyorum.

Profesyonel Bir Fotoğrafçı İle İşbirliğinin Önemi

Herkes fotoğraf çekebilir. Ancak herkes fotoğraf sanatçısı değildir. Titiz bir çalışma, güzel fotoğraflar istiyorsanız profesyonel bir fotoğrafçıdan destek almalısınız. Bebek ya da çocukla iyi iletişim kuruyor, onun en güzel anını yakalayabilmek için tebessüm ettirebiliyor ve ona şefkatle yaklaşıyorum. Yeni doğan çekimleri tarzında yapılan fotoğraf çekimlerinde de bence en önemli konu budur.

Ayrıca çocuğun mahremiyetine özen gösteriyorum. Ailenin izin verdiği sınırda fotoğrafları çekiyor, konsept ve mekan seçimlerini tamamen aileye bırakıyorum. Profesyonel bir fotoğrafçı olarak bu ilkelere dikkat ediyor ve titizlikle çalışmalarımı yürütüyorum. Bebeğinize sunacağınız bu güzel hediyeyi sizler ile ortaklaşa hazırlamanın keyfini yaşıyorum. Bu husus da ortaya birbirinden güzel karelerin çıkmasına sebebiyet veriyor. En özel anların fotoğraflayarak aileye bir albüm halinde sunuyorum. Profesyonelce sunduğum hizmeti kusursuz bir şekilde tamamlamak için gerekli olan tüm donanımlarım da bulunuyor.

Ankara Bebek Fotoğrafçısı Emel Dinç olarak hizmet vermekteyim. Bebek fotoğraf çekimi, yaş çekimi, ara yaş çekimi ve bebek fotoğraf stüdyosu hizmetleri için iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.