Doğum Klibi

Hamile çekimleri yapıldıktan sonra aileler yaklaşan doğumun heyecanını yaşar. Kadın doğum uzmanı tarafından verilen günde aileler gerekli eşyaları hazırlayarak hastaneye gider. Doğum tipine göre bir zaman belirlenir ve doğum anı beklenir. Geçmiş yıllarda doğum çekimi yapmak herkese ütopik gelse de artık bu çekimler trend haline geldi. Annenin hastane odasından ameliyathaneye gidişi, bebeğin doğumu ve annesinin odasına kadar olan serüven artık görüntülenebiliyor. Ben de bu anı sizler için ölümsüzleştiriyor, en özel anların ömür boyu unutulmaz olmasını sizin için sağlayabiliyorum.

Doğum Klibi İle Zamanı Durdurun

Evet, doğum klibi, zamanı durdurmak ve zamanı ölümsüz kılmaktır. Hiçbirimizin böyle bir anısı olmasa da bebeğinize böyle güzel bir anı hediye etmek istemez misiniz? İzledikçe zamana yolculuk yapacak ve bu güzel anları izlerken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız. Aslında sadece bebeğinize değil, kendinize de en muazzam hediyeyi vermiş olacaksınız.

Anne ve baba olurken yaşadığınız o heyecanı, bu güzel duyguları an be an yaşamak için klip çekimleri bulunmaz bir fırsattır. Fotoğraflar anı dondururken, mekan ve duygular hakkında bilgi verirken, yapılacak olan klipte sesinizin ve görüntünüzün, hatta bebeğinizin ilk ağlama sesinin olması muhteşem bir duygu olacaktır. Bu duygunun yaşatılabilmesi için aldığım özel eğitimi ve edindiğim deneyimleri anne ve babalara sunmaktan gurur duyuyorum.

Doğum Klibi Hazırlanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Doğum klibi için çekimler hastane ortamında yapılır. Bu sebeple annenin doğum yapacağı hastane yönetiminden gerekli izinlerin alınması gereklidir. Bu bilinçle hareket ederek ailenin ardına gerekli izinleri alıyorum.
  • Doğumhane steril bir ortam olduğundan dolayı çekim yapılacağı zaman hijyen kurallarına riayet ediyor, ameliyathane kıyafetine giyiyorum.
  • Annenin mahremiyetini ön planda tutuyorum. Mahrem görüntülere klipte kesinlikle yer vermiyorum.
  • Özellikle normal doğum esnasında annenin rahat olması için gelimden geleni yapıyorum ve süreci iyi yönetiyorum.
  • Doğumhaneye istek doğrultusunda babanın da girmesine izin verilirse çekimlere babayı da dahil ediyorum.
  • Bu muhteşem anın ölümsüzleştirilmesi ve en güzel görüntülerin çekilmesi için gayret sarf ediyorum.
  • Klipte backround olarak tabir edilen arka kısma güzel bir müzik elkiyorum. Klibin müziğini anne ya da babanın seçimine bırakıyorum. Ancak görüntüler ile müziğin uyuşmasına dikkat ediyorum. Zira zaten muazzam olan duyguları bu müzik perçinler.

Hoş geldin Bebek!

Aslına bakılırsa doğum klibi bir belgesel niteliği taşımaktadır. Bebeğine “hoş geldin” derken, dünyaya minik bir birey getirirken bu anı ölümsüz kılmayı her aile ister. Oda süslendikten sonra çekimler başlar, istek doğrultusunda anne ve babadan doğum öncesi birkaç cümle ile aslında bu tarifsiz duyguları tarif etmesi istenebilir. Doğum sonrası bebeğin ilk ağlaması, göbek bağının kesilmesi, annesi ile kavuşması, annenin gözyaşları vb. hepsini kayıt altına alıyorum. Ayrıca aile büyüklerinin de klipte yer almasına özen gösteriyorum. Çünkü aile fertleri, akraba, eş dost vb. hepsinin klipte yer alması, klibe bir iz bırakmaları çocuk için muazzam bir duygu olduğunun farkındayım.

Hep çocuğunuza, hem de kendinize muhteşem bir hediye vermek istiyorsanız muhakkak bir klip yaptırmanızda yarar var. Profesyonel olarak yaptığım doğum klipleri ile en özel anlar harmanlanarak özel bir şekilde montajlanmaktadır. Yalnızca ömrünüzde bir kez yaşayacağınız bu anı profesyonel bir şekilde kayıt altına alınmasının önemini vurgulamak gerekiyor. Çünkü zamanı geri almak mümkün değil. Profesyonel bir doğum fotoğrafçısı olarak mahremiyet, prosedür, işleyiş vb. hususların farkında olarak çekimlerimi yürütüyorum. Dünyada bir can getirirken, bu anda yanınızda olmak ve bu değerli anı daha da değerli kılmak adına mükemmel görüntüler yakalıyorum.

Bu anı riske atmamak, titizlikle çalışan bir ekip ile işbirliği sağlamak oldukça önemlidir. Annelik ve babalık gibi sıfatlara bürünürken, yanınızda bir dost eli olmaktan mutluluk duyuyorum.

 


 

Doğum klibi, doğum hikayesi ve doğum fotoğrafçılığı hizmetleri için benimle iletişime geçiniz. Emel Dinç olarak Doğum Hikayesi Ankara hizmetini vermekteyim.