Hamile Çekimleri İçin Doğru Zaman

En doğru zamanın 28. ile 32. hafta arasında olan süreç olduğunu düşünülmektedir. Ancak ikinci doğum ya da ikiz gebeliklerde bu süre daha önceye alınabilir. Dış mekan ya da stüdyoda çekimler gerçekleştirilebilir. Mahremiyeti olan fotoğraflarda mekan tercihi tamamen sizin elinizdedir. Fakat doğanın muhteşemliğinden yararlanmak bu tarz fotoğrafları daha çarpıcı hale getirmektedir. Bu nedenle en güzel yerleri bulup doğru ışıktan da yararlanarak anne adaylarının özel anlarının fotoğraflanmasını sağlıyorum.

Hamile Çekimleri

Derler ki, bebek ana rahmine düştüğü andan itibaren kadın anne olur. Anne olmak zaten her kadının hayalidir. Hamilelik haberinin alınmasından itibaren, evde bebek doğmuşçasına bir heyecan, bir sevinç yaşanır. İçinde bulunduğumuz anı ileride hatırlamak, geleceğe güzel bir anı bırakmak için ise fotoğraf çekimleri yapılır. Geçmişte bu çekimler bebek doğduktan sonra, anne odaya alındığında yapılıyordu. Ancak özellikle 2000’li yıllardan sonra hamile çekimleri ve doğum anının görüntülenmesi bir akım haline geldi. Ben de profesyonel cihazlarla hamile çekimlerini yaparak bu anın ölümsüz olmasına bir nezbe de olsa katkı sağlıyorum.

Bu anlamda zamanla kurslar açıldı ve doğum fotoğrafçılığı adı altında bir meslek iş kolları arasında yerini aldı. Bu gün bu iş en parlak dönemini yaşarak bir sektöre dönüşmüştür. Özellikle ilk gebeliğini yaşayan kadınlar bu anın ölümsüzleştirilmesi için hamile çekimleri yapıyorum.

Detaylı bilgi için tıklayın.