Yeni Doğan Çekimleri

Hamilelik döneminde yapılan çekimler ve doğum sonrası yapılan kliplerden sonra bu furyaya bir de yeni doğan çekimleri eklendi. Aileler, bebeklerinin her anını görüntülemekten keyif alıyor, çok da haklılar. Teknolojinin her nimetinden yararlanmak gerekiyor. Her ne kadar mobil cihazlarla fotoğraf çekimi yapılsa da zamanla bu görüntüler yok olabiliyor. Ama baskı fotoğraflar ölümsüzdür ve tüm anları ölümsüz kalan en değerli metalardır.

Yeni Doğan Çekimleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

Yeni doğan bebekler ilk iki hafta anne karnındaymış gibi davranırlar. Bu davranışları onlarla daha iyi anlaşmamıza, daha güzel fotoğraflar elde etmemize yardımcı olur. Peki ama nasıl? Bebekler 5-12 günlük süreç arasında henüz dünyayı tanımazlar. Gaz sancıları olmayan bebek ağlamaz ve poz vermek daha keyifli bir hal alır.

Yeni Doğan Çekimleri İçin Profesyonel Bir Fotoğrafçı İle Çalışın

Zamana karar verildi. Peki ama fotoğrafları kim çekecek? Elbette yeni doğan bir bebeği herkes görüntüleyebilir. Ancak bebeklerin fizyolojisini bilmeyen biri, nasıl görüntü alacağını bilmez. Bu konuda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olacak. Bu noktada gerekli eğitimleri almış, bebeği nasıl tutacağını bilen, onun herhangi birine zarar vermeyecek, naif dokunuşlar ile poz değişikliği yapabilecek güvenilir ellere ihtiyaç vardır.

Ailelerin bu noktada huzursuz olması çok olağandır. Minik yavrularını güvenilir olmayan ellere teslim ederken tedirgin davranabilirler. Ayrıca annelik ve babalık duygularından dolayı bebeklerini farklı bir kimseye emanet etmek istemeyebilirler. Bu konuda profesyonel bir destek sunuyorum ve bu korkularınızdan kurtulmanıza yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu sayede bebeğinize mükemmel bir hediye verebilmenizi sağlıyorum.

Yeni Doğan Çekimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Profesyonel bir fotoğrafçı olarak yapmış olduğum çekimlerde aile ve bebek mahremiyetine özen gösteriyorum. Bazı karelerde yalnızca bebek değil, aileler de bulunabiliyor.

Diğer bir husus bebeğin fizyolojisine hakim olmak. Bebek fotoğraf çekiminde uyur durumda olduğundan dolayı onu rahatsız edecek hareketlerden kaçınıyorum. Minik huzurla uykusunu uyurken, minik dokunuşlarla güzel pozlar vermesine yardımcı oluyorum. Konsept seçimini de tabiî ki ailelere bırakıyorum.

Bebek fotoğrafları çekerken asla flaş kullanmıyorum. Profesyonel bir fotoğrafçıdan beklenen de zaten budur. Ortamda bebeği rahatsız edecek herhangi bir dış etken bulunmaması, bebeğin huzurlu olması, annenin ve babanın bebeğini güvende hissetmesi benim için çok önemli.

Bu çekimlerden sonra pek çok bebeğin yaş çekimleri esnasında da fotoğraf çekimi yaptım. Bebeklerin huzurlu ve mutlu yuvalarda büyüdüğünü görmek içimi ısıtıyor. Kaliteli ve titiz bir çalışma bekliyorsa ailelerin de fotoğrafçı seçimine dikkat etmesi gerekiyor. Profesyonel olarak sunduğum hizmetin kusursuz olmasını sağlıyor, ailelerin bu özel günlerinin çok daha muhteşem olmasını sağlıyorum.

Ankara İlinde Yeni Doğan Fotoğrafçısı, Yenidoğan Fotoğraf Stüdyosu, Yenidoğan Çekimi Hizmetleri vermekteyim. 6-15 Gün arası çekimler için iletişime geçiniz.